kim jesteśmy?

Nasza misja.

Jesteśmy grupą osób która poznała się w projekcie wolontariatu. Cechuje nas poszanowanie dla przyrody i nieokiełznana chęć działania. Stąd już niedaleka droga do podjętej decyzji – zakładamy fundację.

Naszą misją jest dbanie o klimatyczną równowagę. Jesteśmy przekonani , że zwiększenie zalesienia naszego kraju jest przywróceniem równowagi biologicznej. Wierzmy , że wspólne działania dadzą pozytywny rezultat. Lasy są naszym naturalnym sprzymierzeńcem. Udział lasów w wymianie CO2 jest oczywisty. Zalesienie nieużytków i gleb VI klasy, to także ograniczenie stosowania nawozów sztucznych używanych w nadmiernych ilościach by na słabych glebach uzyskać efektywne plony. Lasy zatrzymują wodę, której mamy coraz mniej. Lasy to zatem naturalne „zbiorniki retencji”.  Lasy tworzą przyjazny mikroklimat, dają nam spokój i dobrą energię. Drzewa dają nam chłód w gorące dni. Lasy stanowią naturalną ostoję wielu zwierząt i roślin. Lasy po prostu są naszym sprzymierzeńcem.

Tomasz Sikora - ambasador fundacji.

Tomasz Sikora, uczestnik pięciu igrzysk olimpijskich. V-ce mistrz olimpijski z Turynu w biegu ze startu wspólnego. Na trasie w San Sicario triumfował Niemiec Michael Greis, a brąz wywalczył Norweg Ole Einar Bjoerndalen. Tomasz Sikora urodził się 21 grudnia 1973 roku w Wodzisławiu Śląskim. Biathlon uprawiał od 1987 roku, a treningi zaczynał w klubie SKS Ryfama Rybnik. Zanim przeniósł się do AZS AWF Katowice, był zawodnikiem Dynamitu Chorzów.

W 1992 roku został dwukrotnym złotym medalistą mistrzostw Polski juniorów, a rok później wrócił z brązem z MŚ juniorów. Na początku sezonu 1993/94 zajął drugą lokatę w zawodach PŚ w Bad Gastein. Wynik ten sprawił, że Sikora dostał olimpijską nominację, a w Lillehammer był nawet chorążym polskiej ekipy. W 1995 roku we włoskiej Anterselvie zdobył złoty medal mistrzostw świata w biegu na 20 km. Do dziś pozostaje jedynym polskim mistrzem świata w biathlonie. W 1997 roku, wraz z kolegami, zajął w mistrzostwach świata trzecie miejsce w biegu drużynowym.

Jest Jedynym Polakiem, który sezon (2005/2006) zamknął także wywalczeniem małej Kryształowej Kuli za zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata w sprincie. Tomasz Sikora jest pierwszym i jedynym Polakiem, który objął prowadzenie w biathlonowym Pucharze Świata. W sumie 23 razy stawał na podium tego cyklu. W dorobku ma pięć zwycięstw, po dziewięć razy plasował się na drugiej i trzeciej pozycji.